Tanie Noclegi Mijas

#OnlyBefrom ponad 20.000 celów podróży

54

Tanie Noclegi Mijas

sortuj wg:
Popularność
Cena
Ocena
Wielkość
Pokoje

Co robić

Więcej ciekawych miejsc  

Playa El Bombo 3 Apartamenty
Playa La Butibamba 2 Apartamenty

Najnowsze komentarze

Nasze apartamenty Mijas, Hiszpaniamają ocenę 3.8około 5 w oparciu o1 opinii. Zarezerwuj nocleg od 23US$ / noc.

Apartamenty w Mijas: noclegi w wielokulturowej atmosferze

Apartamenty w Mijas – Noclegi w Mijas

Mijas to andaluzyjskie miasteczko w prowincji Malaga na Costa del Sol. Dzięki unikalnemu i pięknemu wybrzeżu oraz łagodnemu klimatowi z umiarkowanymi zimami i gorącymi latami, stało się ono ważnym ośrodkiem turystycznym. Uważa się je za miasto wielokulturowe, a wszystko ze względu na spory odsetek obcokrajowców, którzy przybyli najpierw jako turyści, a później zaczęli mieszkać tu na stałe. Mijas składa się z trzech ośrodków miejskich, z których każdy położony jest z dala od pozostałych: Las Lagunas, La Cala i samo miasto. La Cala znajduje się na wybrzeżu, a miasto leży w górach. Turystów przyciąga także lokalna kultura charakteryzująca się wolnym tempem życia z długą tradycją, wytworzoną dzięki turystycznej przeszłości, kiedy to udało się osiągnąć równowagę między potrzebami i aktywnym stylem życia turystów, a spokojem ludności lokalnej. Przez cały rok odbywają się tu festiwale i pielgrzymki, podczas których tańczy się Fandago de Mijas. Można także wziąć udział w ogromnym wachlarzu imprez międzynarodowych, wśród których znajdują się Biennale de Arte de Villa de Mijas i Villa de Mijas (festiwal sztuki teatralnej). Odwiedzając to miasto, do swojej listy działań, powinieneś dopisać także flamenco, którego festiwal odbywa się w sierpniu i ma na celu ukazanie atmosfery cygańskiej. Podczas miesięcy letnich wieczorami często odbywają się koncerty. Mijas słynie również z taksówek-osiołków, którym władze miasta zapewniają miejsca na parkingach. Warto odwiedzić Plaza de Toroz, czyli plac o nieregularnym kształcie, mauretańskie pozostałości starego arabskiego muru i kościół Niepokalanego Poczęcia z IX wieku. Twojej uwadze nie umkną też wąskie uliczki, bielone domy, plaże i zatoczki, a także góra Mijas, na którą warto się wspiąć. Co więcej, w Mijas znajdziesz wiele barów, kawiarni, restauracji i klubów nocnych. Oferujemy do wynajęcia liczne apartamenty w Mijas, dzięki czemu możesz mieć pewność, że zatrzymasz się w preferowanej przez siebie okolicy.

Noclegi w Mijas

Noclegi w Mijas charakteryzują się bardzo dużą różnorodnością. Możesz znaleźć zakwaterowanie w hotelach, rezydencjach, hostelach, pensjonatach i domach gościnnych. Only-apartments posiada specjalną ofertę z najtańszymi cenami, dzięki czemu możesz zatrzymać się w najlepszych miejscach ze wspaniałymi widokami w znakomitej okolicy. Nasze mieszkania wyposażone są we wszystkie nowoczesne udogodnienia, które docenią osoby lubiące luksus. Osobom, którym zależy zarówno na zabawie oraz funkcjonalnym zakwaterowaniu, oferujemy natomiast urocze studia.

Miejsca do zobaczenia w Mijas

Wszystkie nasze apartamenty w Mijas znajdują się blisko tych miejsc. Zarezerwuj je odpowiednio wcześnie, aby zapewnić sobie najlepsze ceny na rynku i przygotować swoją wizytę w tym ciekawym miejscu na Costa del Sol.

Muzea w Mijas

Carromato de Mijas, jedno z najbardziej popularnych miejsc w Mijas, to muzeum z unikalnymi figurkami z całego świata. Jego ulotki i broszury mówią same za siebie: wizerunek baletnicy wyryty na wykałaczce, statek bojowy na główce od igły, Ostatnia Wieczerza Leonarda da Vinci na ziarnku ryżu, etc. Muzeum oferuje prawie 360 miniaturek. Dostaniesz szkło powiększające, żebyś mógł zobaczyć je wszystkie. Wstęp dla dorosłych kosztuje 3€, natomiast dla dzieci 1.50€.

Na Plaza de la Libertad znajduje się Museo Histórico-Etnológico de Mijas – muzeum etnologiczne, które odtwarza historię dawnych rolników i rybaków w Mijas. Możesz tu zapoznać się z interesującymi kolekcjami rzemieślniczymi, rolniczymi i rybackimi, narzędziami do wytwarzania oleju oraz repliką sypialni, w której przez 30 lat ukrywał się ostatni burmistrz republikański Mijas.

Jeśli jesteś miłośnikiem sztuki, na pewno twoją uwagę zwróci C.A.C w Mijas. Znajduje się na ulicy Malaga 28 i posiada kolekcję ceramiki Pablo Picasso, a także dzieła takich artystów, jak Dali, Miro i wielu innych artystów hiszpańskich oraz zagranicznych.

Jak dostać się do Mijas

Mijas znajduje się 22,7 km od lotniska w Maladze. Nie ma do niego bezpośrednich autobusów, w związku z czym musisz wsiąść najpierw w autobus 120 do Fuengiroli, a stamtąd już innym autobusem dostać się do Mijas.

Możesz także zdecydować się na taksówkę z lotniska w Maladze, jednak nie zapominaj o tym, aby przed wejściem do niej ustalić z kierowcą cenę. Jeśli wybierasz się na wakacje zorganizowane samodzielnie, dobrą opcją może okazać się wypożyczenie auta na lotnisku, dzięki czemu będziesz miał okazję swobodnie poruszać się po całym regionie.

Zapisz się, by otrzymywać nasze oferty
Co robić