Apartamenty Parque Güell

#OnlyBefrom ponad 20.000 celów podróży

25 Liczba znalezionych apartamentów
sortuj wg:
Cena
Odległość od centrum
Wielkość
Popularność
Ocena
Pokoje

Najnowsze komentarze

Nasze apartamenty Parque Güell, Barcelona, Hiszpaniamają ocenę 3.9około 5 w oparciu o28 opinii. Zarezerwuj nocleg od 57US$ / noc.

Noclegi w pobliżu Parku Güell w Barcelonie – zakwaterowanie w najlepszej lokalizacji

Park Güell jest bez wątpienia najbardziej emblematyczną otwartą przestrzenią Barcelony. W nim natura i architektoniczne twory katalońskiego artysty Antoniego Gaudiego łączą się w unikalną na świecie kompozycję. Park znajduje się w dzielnicy El Carmelo (lub po katalońsku, El Carmel), na najwyższej części wzgórza, w Barcelonie. Po wejściu na strome schody dojdziesz do wspaniałego kompleksu.

Park był pomysłem Eusebi Güella, który powierzył swój projekt słynnemu moderniście Gaudíemu, którego prace są dziś jedną z głównych atrakcji turystycznych Barcelony. Park został zbudowany ponad sto lat temu, w latach 1900-1914, a oficjalnie został otwarty w 1926 roku. Wraz z innymi dziełami katalońskiego artysty jest uważany przez UNESCO za Światowe Dziedzictwo. Połączenie architektury z naturą to idealny przykład pracy Gaudiego, który zaprojektował także Sagrada Familia. Wiele swoich inspiracji znalazł w organicznych elementach natury.

Jedną z wyróżniających się w tym wspaniałym parku prac jest mozaika znana jako „smok” („el drac”, w języku katalońskim). Znajduje się przy wejściu do parku. Przedstawia salamandrę w kolorach typowych dla regionu śródziemnomorskiego. Najwyższe punkty parku oferują pełny widok na miasto – można stamtąd zobaczyć Sagrada Familia i wszystkie wspaniałe budowle Barcelony.

W parku możesz również podziwiać różnorodne egzotyczne ptaki, rośliny i zakątki zaprojektowane specjalnie z myślą o naturze.

Noclegi w pobliżu Parku Güell w Barcelonie - Miejsca warte odwiedzenia w pobliżu Parku Güell

Zakwaterowanie w pobliżu Parku Güell

Barcelona to miasto wielu atrakcji. Każda z jej dzielnic oferuje unikalne zajęcia dla odwiedzających. Wynajmij apartament w pobliżu Parku Güell, aby w pełni wykorzystać tę naturalną przestrzeń zaprojektowaną przez ucieleśnienie współczesnej sztuki katalońskiej – Antonio Gaudíego. W kosmopolitycznej Barcelonie, drugim najbardziej zaludnionym w Hiszpanii i jednym z najbardziej turystycznych miast w Europie, istnieje szeroka i różnorodna baza noclegowa. We wszystkich dzielnicach miasta można znaleźć tanie hostele i luksusowe hotele. Jeśli jednak chcesz naprawdę doświadczyć tego, czym jest Katalonia, własne mieszkanie pozwoli ci zyskać prywatność i niezależność, której szukasz. Only-apartments ma szeroki wybór apartamentów, mieszkań i studio w pobliżu Parku Güell. Po intensywnym dniu spacerów na świeżym powietrzu, w pełni wyposażone mieszkanie będzie idealnym azylem podczas wspaniałych wakacji.

Miejsca warte odwiedzenia w pobliżu Parku Güell

W okolicy Parque Güell znajdują się niezliczone tereny zielone i historyczne miejsca, w których można dowiedzieć się więcej o historii Katalonii i o Antonio Gaudím. Oto niektóre z atrakcji turystycznych w pobliżu Parku Güell, które możesz odwiedzić:

Jak się dostać do Parku Güell

Możesz dostać się do parku metrem, ale najbliższa stacja jest dość daleko od wejścia do parku i na znacznie niższej wysokości. Wsiadając w Zieloną linię (L3), najbliższe przystanki to Lesseps lub Vallcarca. Z obu przystanków spacer zajmuje 15 minut. Od strony Lesseps dojście jest zalecany przez przejście Sant Josep de la Muntanya, gdzie są ruchome schody. Z Vallcarca można skorzystać ze schodów Baixada de la Glòria, a następnie przejść przez przejście na Sant Josep de la Muntanya. Możesz również wybrać jeden z autobusów wycieczkowych lub linii miejskich H26, 32 (z przystanku Travessera de Dalt plus 10 minut pieszo), 24 (Plaça Catalunya) lub 92 (Trelawny-Passeig Marítim). Opłata za wstęp do zabytkowej części parku wynosi 7,5 EUR dla osób dorosłych i 5,25 EUR dla dorosłych w wieku powyżej 65 lat i dzieci w wieku od 7 do 12 lat. Dzieci do szóstego roku życia nie muszą płacić.

Zapisz się, by otrzymywać nasze oferty
Co robić