Apartamenty Las Ramblas

#OnlyBefrom ponad 20.000 celów podróży

11

Apartamenty Las Ramblas

sortuj wg:
Popularność
Cena
Ocena
Odległość od centrum
Wielkość
Pokoje

Co robić

Więcej ciekawych miejsc  

Fira de Barcelona 20 Apartamenty
Palau Sant Jordi 18 Apartamenty
Platja del Bogatell 10 Apartamenty
Camp Nou 10 Apartamenty
Casa Batlló 9 Apartamenty
Sagrada Familia 7 Apartamenty
Plaza Real 4 Apartamenty
Parque Güell 2 Apartamenty
La Boqueria 1 Apartament
Puerto Olímpico 1 Apartament

Najnowsze komentarze

Nasze apartamenty Las Ramblas, Barcelona, Hiszpaniamają ocenę 4.2około 5 w oparciu o50 opinii. Zarezerwuj nocleg od 58US$ / noc.

Apartamenty przy Las Ramblas: Noclegi w centrum

Las Ramblas znajduje się w samym centrum Barcelony i ciągnie się przez 1,2 kilometra. Las Ramblas jest częścią historii Barcelony. Doświadczyło wiele wizyt prezydentów, poetów, artystów i piłkarzy, jak również marzycieli, którzy zatrzymywali się tutaj, by chłonąć żywą atmosferę tego miejsca. Nazwa pochodzi z arabskiego i oznacza „wyschnięte koryto rzeki”. Nazywa się ją las Ramblas, a nie la Rambla pomimo tego, że jest po prostu długą ulicą mającą swój początek na Plaza de Cataluña, a kończącą się przy Morzu Śródziemnym. Początkowo był to strumień wody, który opływał średniowieczne mury miasta. W murach był cztery bramy: Trentaclaus, Boquería, Santa Ana i Portaferrissa. W XIX wieku rozebrano mury, a Las Ramblas przekształcono w długą aleję. Różne części Las Ramblas nadal mają różne nazwy. Górna część alei to Rambla de los Canaletes. Kolejna część znana jest jako la Rambla de los Estudis, za nią jest la Rambla de las Flores i la Rambla de los Capuchinos. Aleja zakończona jest la Rambla de Santa Mónica. Apartamenty na wynajem znajdziesz we wszystkich tych częściach wzdłuż alei. Ta czarująca ulica czeka właśnie na ciebie! Wybierz część Las Ramblas, która najbardziej ci odpowiada - nie będziesz tego żałować.

Apartamenty w pobliżu Las Ramblas - noclegi

Różne części Las Ramblas

Rambla de los Canaletes została nazwana na cześć Fontanny Caneletes, która początkowo znajdowała się w wieży Świętego Sewerusa i dostarczała wody do dzielnicy Ramblas i Raval. Obecnie znajduje się w pobliżu Plaza Cataluña i jest ważnym miejscem w mieście. Zwycięstwa FC Barcelona świętuje się właśnie przy tej fontannie. Na fontannie znajduje się tabliczka ze zdaniem: „Jeśli napijesz się wody z Fontanny Canaletas, na zawsze zakochasz się w Barcelonie i bez względu na to, jak daleko wyjedziesz, zawsze tu wrócisz”. Nie zapomnij więc napić się wody z Fontanny Canaletas. To bardzo gwarna dzielnica pełna sklepów i idealna na powolny spacer każdego dnia roku.

La Rambla de los Estudios lub Rambla de Los Pájaros (estudios oznacza „studia”, a pájaros „ptaki”) bierze swoją nazwę od tego, że dawniej znajdował się tu Uniwersytet lub Ogólne Centrum Naukowe, a w pobliżu był targ z ptakami. Znajduje się blisko Dzielnicy Gotyckiej, gdzie znajdziesz budynki wzniesione w XVIII wieku i sklepy sprzedające przepiękne rękodzieło.

La Rambla de las Flores to miejsce, w którym warto przystanąć i się rozejrzeć, ponieważ znajduje się pośrodku straganów sprzedających kwiaty i rośliny. W pobliżu jest inny wspaniały targ - la Boquería.

La Rambla de Los Capuchinos -zarówno nazwa, jak i roztaczający się tu zapach od razu nam mówią, że jest to miejsce pełne kawy. Znane jest również jako La Rambla del Centro i oferuje mnóstwo kulturalnej rozrywki. Są tu też wspaniałe restauracje serwujące kuchnię śródziemnomorską.

La Rambla de Santa Mónica kończy się w miejscu, gdzie spotyka się z Passeig de Colom, piękną ulicą z punktem widokowym wybudowanym na cześć Krzysztofa Kolumba, człowieka, który odkrył Amerykę. To idealne miejsce na spacer, a podczas obiadu przy kieliszku wermutu, morska bryza będzie owiewać ci twarz. To teren pełen życia, blisko Muzeum Historii Katalonii i sławnej dzielnicy Barceloneta.

Noclegi przy Las Ramblas

Las Ramblas ma atmosferę miejsca, w którym nie płynie czas. Współczesne i starodawne elementy łączą się ze sobą, by stworzyć ekscytującą dzielnicę, gdzie sztuka i kultura oczarowują zwiedzających. Podobnie jest z noclegami, które oferuje. Wybór zaczyna się od luksusowych hoteli, które zachowały stateczną atmosferę, a kończy na tradycyjnych domach gościnnych. Są tu również niedrogie hostele dla młodych ludzi - znajdują się blisko klubów. Ci, którzy uwielbiają odkrywać miasto, a jednocześnie chcieliby mieć nieco niezależności, powinni wybrać apartamenty, B&B, mieszkania lub studia. Wyposażone są we wszystko, czego możesz potrzebować. Dodatkowo, większość z apartamentów leży blisko głównych atrakcji i mają charakterystyczny styl, który odpowiada stylowi miasta.

Miejsca do odwiedzenia w pobliżu Las Ramblas

Apartamenty przy Las Ramblas mają powodzenie, więc zalecamy rezerwowanie z wyprzedzeniem.

Jak dostać się na Las Ramblas

Lotnisko Barcelona-El Prat znajduje się 15,3 kilometrów od Plaza de Cataluña. Aerobus, w zależności od ruchu ulicznego, do Plaza Cataluña jedzie 30 minut. Jeździ bez wyjątku przez cały rok, a z przystanku odjeżdża co pięć minut. Bilet kosztuje 5,90€ i możesz je kupić przez internet. Jeśli masz dużo bagażu, najlepszym rozwiązaniem będzie taksówka - odjeżdżają one z każdego terminalu. Ceny taksówek są regulowane.

Jeśli najważniejszą częścią twojej wycieczki jest wolność, na lotnisku znajdziesz firmy wypożyczające auta.

Zapisz się, by otrzymywać nasze oferty
Co robić